top of page

Останні новини

ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

 

     Пріоритетним напрямком виховання дітей та молоді в національній системі освіти є патріотичне виховання. Актуальність патріотичного та духовного виховання юного покоління зумовлюється процесом формування в Україні громадянського суспільства, становлення єдиної нації.

     7 листопада 2014 року в Мартусівському НВО відбулося загальношкільне свято «Ми – українці, ми – за мир!». Всі учні школи, педагогічний колектив, батьки відчували справжнє піднесення духу, адже свято відбулося нетрадиційно. Ми долучилися до Всеукраїнської акції «Малюнок визволителю». Учні натхненно малювали і писали листи бійцям, які ціною власного життя відстоюють мир і спокій у нашій державі в зоні АТО. У своїх малюнках, висловах діти дякували захисникам за мужність, захоплювалися героїзмом і просили: «Повертайтеся живими!»

     Метою свята було:

     - розширити поняття про єдність, незалежність і суверенність нашої держави, викликати у дітей почуття гордості за неї;

     - розвивати в учнів бажання брати посильну участь у розбудові та зміцненні єдності нашої держави, наполегливо вчитися, щоб принести якомога більше користі рідній державі;

     - виховувати майбутнього захисника Вітчизни та формувати в учнів активну громадянську позицію щодо єдиної, цілісної держави та захисту її кордонів.

       Висловлюємо подяку батькам дітей, які долучилися до оформлення куточків української символіки в класах і групах дитсадка.

     Педагоги закладу і надалі продовжуватимуть організовувати заходи, що сприяють вияву громадянських почуттів та підтримці патріотичного духу не лише учнів, а й їхніх батьків.

День захисту дітей

      Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей -  свято радості та надії.  Хочемо, щоб діти  росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.

      День захисту дітей – це не тільки веселе свято для самих дітей, це і нагадування нам, дорослим, про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.

2 червня 2014 року на свято до  дитсадка Мартусівського НВО завітали представники установи БВК-119, які подарували дітям телевізор та DVD-караоке.

      В свою чергу діти старшої групи (вихователь Шульга Л.І.)  розповіли про те, як вони дотримуються гігієни, і показали лялькову виставу «Здоровим будь». А малеча середньої групи (вихователь   Петрів І.І.) навчила всіх користуватися чарівним люстерком.

«ВЕСЕЛІ НОТКИ» В ДИТСАДКУ

          З метою розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку засобами музичної діяльності Мартусівське НВО бере участь у районному конкурсі виконавської майстерності «Веселі нотки». Цього року наші вихованці представили на огляд журі театралізовану музичну казку «Муха-Цокотуха», а також гру на музичних інструментах. Під час концерту дзвеніли дзвіночки, гучно били барабани, вигравали цимбали, бубни, ложки, металофони, виспівували сопілки, тьохкали свистульки.

         Вихователі Шульга Лідія Іванівна, Петрів Іванна Іванівна та музичний керівник Битченко Леонід Михайлович добре підготували вихованців, які подарували глядачам веселий настрій.

Театралізована діяльність

 

      Театр – один з самих демократичних видів мистецтва для дітей, він дозволяє вирішити безліч актуальних проблем сучасної педагогіки і психології, пов’язані з

- художньою освітою та вихованням дітей;

- формуванням естетичного смаку;

- моральним вихованням;

- розвитком комунікативних якостей особистості;

- вихованням волі, розвитком пам’яті, уяви, ініціативності, фантазії, мови (діалогу і монологу);

- створенням позитивного емоційного настрою, зняттям напруження, вирішенням конфліктних ситуацій через гру.

 

   17 березня 2014 року театральний колектив «Котигорошко» Мартусівського НВО виступив перед учнями початкових класів та їх батьками з виставою за мотивами п’єси Г.Квітки-Основ’яненка «Сватання на Гончарівці».

Керівник - Ольга Петрівна Левун

Дійові особи та виконавці:

Прокіп Шкурат – Андрій Вошкулат

Одарка, його дружина – Вікторія Кошмар

Уляна, їх донька – Юлія Пінчук

Павло Кандзюба – Ярослав Орищенко

Стецько, його син – Денис Величко

Олексій, кріпак – Данило Багрій

Йосип Скорик, одставний солдат – Денис Баблинюк

Художні номери – учні 3 та 4 класів

До 200-річчя Тараса Григоровича Шевченка

 

     В ході підготовки до відзначення 200-річчя від Дня народження Тараса Шевченка для учнів 1-4 класів та вихованців дитячого садка Мартусівського НВО дітей організовано ряд цікавих заходів. Учні знайомилися з життям і творчістю Великого Кобзаря. У дитячому садку діти ознайомилися з дитячими роками малого Тараса та виконали колективну роботу «Зацвіла в долині червона калина».

    Для учнів початкових класів вчителем Сидорак Н.І. організовано перегляд та обговорення відеофільмів про життя і творчість Тараса, підготовлено цікаві та пізнавальні вікторини. Щотижня учні читали вірші Т.Шевченка, виконували пісні «Реве та стогне Дніпр широкий…», «Зацвіла в долині».

           Класоводи та вихователі обладнали в усіх класах та групах тематичні куточки, присвячені Т.Г.Шевченку. Багато учнів взяли участь у виставці малюнків-ілюстрацій до творів Шевченка.            Узагальнення знань пройшло у формі виховного заходу.Найактивнішою учасницею всіх заходів була учениця 4 класу Юлія Пінчук, яка щотижня читала напам’ять віші Т.Шевченка, відповідала майже на всі запитання вікторини.

Зі святом 8 Березня!

 

Ти – жінка. Мовою поета

Це значить: квітка весняна –

Окраса кожного букета,

Прекрасна в парі і одна.

 

Тобі дарує ласку сонце,

З тобою вітер заграє,

Пташки дзвенять в твоє віконце,

Приймай, радій – усе твоє!

 

Тобі Господь дав мудрість в серце

І в душу – поклик доброти,

Талантів золоте відерце…

Усе – твоє, і все – це ти! 

 

Тож будь щаслива, духом сильна

В усіх світах, в усі часи.

Своє імення жінка вільно

І завжди радісно носи!

Акція «Одягни ляльку»

      У лютому в Мартусівському НВО проходила акція «Одягни ляльку». В ній взяли участь учні першого, другого та третього класів. Блажевський Назар та Поліщук Данило подарували дітям дитячого садка іграшкові машинки. Стрельнікова Богдана, Качайло Валентина, Скляр Вікторія, Чорноштан Яна разом з мамами пошили для ляльок платтячка та спіднички. Учні 3 класу одягли ляльок в український одяг, сплели намисто з бісеру та подарували ляльки «Барбі».

     Вихованці дитячого садка щиро дякують всім учням за небайдужість та подаровані іграшки.

Акція «Годівничка»

        Вже другий рік поспіль у січні-лютому у Мартусівському НВО проходить природоохоронна акція «Годівничка». ЇЇ мета – виховання у дітей бережливого ставлення до природи та бажання допомогти зимуючим птахам вижити взимку.

        Учнями школи та їх батьками були виготовлені годівнички різних типів та розвішені на території НВО. Деякі учні повісили годівнички біля своїх домівок.

        В цьому році в акції прийняли участь 15 учнів школи, а також вихованці дитячого садка. Це такі учні 1 класу: Ницька Оксана, Середа Олександра, Шум Юлія, Шум Олександр, Панасюк Максим, Михайлуца Олексій; учні 2 класу: Левун Тимофій, Скляр Вікторія, Серна Анастасія; учні 3 класу: Марченко Соломія, Магурський Владислав, Чорноштан Данило і Яна (дитсадок); учні 4 класу: Гостєва Каріна, Пінчук Юлія.

Подорож до морських глибин

       Творчість дошкільника нерозривно пов’язана з розвитком уяви, а також пізнавальною й практичною діяльністю. Його творче вираження в малюнку визначається тим, наскільки добре він володіє засобами зображення.                      Засвоєння дітьми різних варіантів відтворення, технічних прийомів сприяє їхньому творчому розвиткові.14 лютого 2014 року маленькі дослідники дитсадка Мартусівського НВО разом зі своєю вихователькою Іванною Іванівною Петрів на чарівному човні «здійснили» подорож до морських глибин. Там вони познайомилися з черепахою, морськими кониками, золотими рибками. Самотньому восьминогу діти намалювали багато друзів-восьминіжок.

Тато, мама, я – спортивна сім’я

 

         У  масовому розвиткові спорту велику роль відіграє емоційний фактор спортивних змагань. Гостра спортивна боротьба, яка відбувається під час змагань, бажання спортсменів швидше пробігти, вище й далі стрибнути, підняти якомога більшу вагу і т.п. розвивають  у молоді любов до спорту, відповідають її прагненням до здорового, сильного, красивого, а  це обумовлює необхідність систематично тренуватись, зміцнювати своє здоров’я, загартовуватись, набувати досвіду спортивної боротьби.

         Спортивні змагання сприяють вихованню таких важливих рис характеру, як наполегливість, воля до перемоги, сміливість, колективізм, дружба.

         В цьому напрямку працює і Мартусівське НВО.

         24 січня 2014 року у закладі відбулося спортивне  свято «Тато, мама, я – спортивна сім’я», яке підготували і провели вчителі: Скиренко Н.О. та Деревенко О.А.

         Батьки 1-4 класів взяли у змаганнях активну участь. Команду «Ракета» представляли: сім’я Баблинюк та збірна Панасюк-Ницькі. Команду «Стріла» представляли: сім’я Копан та сім'я Лень. Команди змагались завзято і цікаво. Вболівальники гучно їх підтримували.

         Приємно, що на спортивне свято завітали батьки наших вихованців. Учні школи подарували всім танці, пісні, хороший настрій. 

Зустріч зі спортсменкою

 

10 січня 2014 року Мартусівське НВО радо зустрічало гостей: вчителів початкових класів і вчителів фізичної культури Гнідинської та Гірської шкіл.

     В цей день відбулася творча зустріч з бронзовим призером  ХХVIII Олімпійських ігор-2004 в Афінах з веслування на байдарках Деревенко Оленою Аркадіївною, яка працює вчителем фізичної культури в нашій школі.

     Олена Аркадіївна поділилася з присутніми досвідом роботи, презентувала нестандартне фізкультурне обладнання, яке вона виготовила своїми руками та яке використовує на уроках і заняттях з фізичної культури.

        Учні 1-4 класів та вихованці дитсадка подарували гостям танці та хороший настрій.

Новий рік в НВО

      24 та 27 грудня відбулися новорічні ранки в дитячому садку та школі. Для Діда Мороза діти співали пісні про зиму і Новий рік,  розказували вірші, танцювали таночки. Тож і Дід Мороз зі Снігуронькою пограли з дітками у веселі ігри та конкурси, водили хороводи, загадали загадки. І, звичайно, всі діти отримали від Діда Мороза солодкий гостинець.

Семінар керівників загальноосвітніх навчальних закладів 

         25 грудня 2013 року у Мартусівському навчально-виховному об’єднанні «Загальноосвітня школа І-го ступеня-дитячий садок» відбувся семінар керівників загальноосвітніх навчальних закладів «Роль керівника навчального закладу в організації фізкультурно-оздоровчої роботи», який був присвячений темі здоров’я. У роботі семінару взяли участь директори ЗОШ,  начальник відділу освіти М.В.Неруш, головний спеціаліст відділу освіти Н.С.Кручко, методист РМК Бриль Л.М., голова Бориспільської районної організації Профспілки працівників освіти і науки С.П.Сьомак, директор РБДЮТ Галатенко С.А., сільський голова  с. Мартусівка Косовець В.І., директор  районної ДЮСШ  Яцюта Г.В. Учасники семінару переглянули виховний захід «Олімпійці серед нас», який підготувала і провела вчитель Скиренко Наталія Олександрівна. Учні не тільки вправлялись у розвитку основних рухів, кмітливості, спритності, а й закріпили свої знання про історію Олімпійських ігор.

       Дітям с.Мартусівка пощастило, адже в закладі працює вчитель, інструктор з фізкультури Деревенко Олена Аркадіївна, бронзовий призер ХХVІІІ Олімпійських ігор-2004 у Афінах.  Олена Аркадіївна поділилась з гостями секретами своєї щоденної роботи з дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку, спрямовану на ефективне використання всіх засобів фізичного виховання.

    У роботі семінару взяли участь колеги Деревенко О.А. – Семикіна Тетяна Георгіївна – бронзовий  призер ХХVІІІ Олімпійських ігор-2004 у Афінах, Семикін Олексій Іванович – заслужений тренер України, тренер збірної України з веслування.

Під час свята діти виконали танці, які підготували вчителі та вихователі НВО: Скиренко Н.О., Деревенко О.А., Петрів І.І., Копан В.І.

Директор Левун Вікторія Володимирівна та колектив НВО дякує сільському голові Косовцю Василю Івановичу та батькам учнів і вихованців дитсадка за всебічну допомогу у підготовці та проведенні семінару. 

 

День Збройних Сил в дитсадку

 

        Формуючи уявлення дітей про Збройні Сили України і повагу до наших захисників, вивчаючи вікові традиції та героїчні сторінки історії українського народу, в дитячому садку проводиться неперервний процес з патріотичного виховання, хоч робота з окремих напрямків активізується до відповідних дат.

       6 грудня 2013 року в дитячому садку Мартусівського НВО до Дня Захисника Вітчизни пройшло інтегроване заняття з пізнавального та фізичного розвитку, яке підготували і провели вихователь Шульга Л.І. та інструктор з фізкультури Деревенко О.А. Вихованці старшої групи  пригадали професії військових та види спорту, читали вірші, разом з вихователями підготували тематичну виставку  малюнків.  

       Свою спритність і фізичну підготовку проявили діти під час спортивних змагань.

 

       Міжшкільні змагання

          Для забезпечення фізичного вдосконалення дітей, зміцнення їх здоров’я, розвитку потреби в здоровому способі життя та з нагоди Дня Збройних Сил України 03 грудня 2013 року команда учнів 3-4 класів  Мартусівського НВО взяла участь у міжшкільних спортивних «Козацьких забавах» в Ревнівській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Програма змагань передбачала естафети «Олімпійського лелеченяти». І хоч дуже старалась наші спортсмени, та перемогла Ревнівська команда. Є над чим працювати до наступної зустрічі!

Осінь в гості завітала

      Свято – особливий стан душі. Свято в дитячому садку – це день, який відрізняється від інших особливим оформленням приміщення, нарядністю одягу дітей і дорослих, частуванням і особливою формою розваги.

       Свято в дитячому саду - це вікно для дитини у хвилюючий світ музики, поезії, захоплюючих ігор і задумів. Це спільні переживання, самоствердження, радість усвідомлення власних творчих можливостей, очікування чуда, радість  від сюрпризів.

07 листопада 2013 року завітала Осінь  і до Мартусівського дитсадка. Для гості діти співали пісні, читали вірші. Дівчатка-«хризантемки» зібрали осінній букет, а коли «почався» дощ – взялись за парасольки. «Білочки» вправно назбирали грибів. Хлопчики-«грибочки» виконали танок. «Гарбуз» і «Кавун» засперечалися, хто з них головніший.

Під час ігор діти зібрали щедрий урожай в мішки та поскладали на воза, перебрали квасолю, перенесли горіхи. А скільки листя назбирали – всім звірятам вистачить.

«Осінь» уважно спостерігала за роботою дітей, тож пригостила всіх смачним короваєм та осінніми фруктами. 

Свято казки в дитячому садку

        Світ дитинства – це чарівний, загадковий, навіть трішечки  казковий світ, в який, нам дорослим, так хочеться потрапити хоча на одну хвилиночку, відчути та пережити найщасливіші митті життя. Відкрити заповітні дверцята в цей світ допомагає казка. Завдяки казці, дитина пізнає світ не тільки розумом, а й серцем. А коли діти починають грати в казку, вони стають справжніми акторами, які щиро вірять у доброту, чуйність, вірність, сміливість.

         1 листопада 2013 року до Мартусівського НВО завітала  в гості Муха – Цокотуха, щоб відсвяткувати свої іменини. До свята готувалися всі: і дорослі, і малі. Афіша, квитки, костюми. І ось вже глядачі тримають у своїх долоньках квитки, займають місця.

Муха-Цокотуха дзвінко заспівала пісню «Ой, я молода, на базар ходила», накрила стіл, гарно причепурилася і стала чекати на своїх гостей.

            Першими прилетіли бджілки (Мовчан Софія, Хопта Аня), в подаруночок горщечок меду принесли. А комашки-Сонечка (Вошкулат Анастасія, Левченко Ксенія)  приготували гарні черевички, світлячки (Баблинюк Єгор, Діхтяр Остап, Трикоз Макар) принесли різнокольорові стрічечки.

Не забарилися й інші гості. Ось жук  ( Шиян Олександр) пучечок ягідок приніс, метелики (Річка Юлія, Бідненко Анастасія) – чудовий віночок сплели, гусеничка (Минда Сергій) й коник-стрибунець (Кузнецов Ілля) зібрали в подаруночок запашний букетик.

Всі гості співали, пригощались й веселились, та недовго. Злий  павук (Усс Єгор) нашу муху спіймав і  навколо неї сплів свої павутинні тенета. Як же  благала про допомогу муха та злякалися комашки і всі до одного втекли.

Але  де не взявся комарик (Матвєєв Станіслав) і  покарав злого павука. Він визволив прекрасну муху, ще й запросив всіх гостей на весілля. Веселилися всі навколо. Пісню «Ой, що ж то за шум учинився» підспівували вихованці старшої групи.

Ось так  цікаво вкотре ожила чудова казка, автором якої є дитячий письменник К.І.Чуковський.

 Зачарувала глядачів своєю грою Муха – Цокотуха, яку виконала  вихованка групи «Ромашка»   Сук Евеліна.

             Після закінчення вистави ще довго аплодували глядачі.  Діти середньої групи  пропустили свої ролі через  серденька і тому так блискавично їх зіграли.

І якщо вірити в добро, то воно завжди буде перемагати, незважаючи на перепони.

Хочеться подякувати батькам групи «Ромашка», які знайшли час на створення чудових костюмів, які прикрасили нашу виставу.    

      Заняття в старшій групі

             Відповідно до плану методичної роботи на 2013-2014 навчальний рік   8 жовтня у старшій групі Мартусівського НВО відбувся колективний перегляд відкритого заняття на тему «Робота в куточку природи».

Досвідчена вихователька Лідія Іванівна Шульга в котрий раз повела дітей у цікавий світ природи. На занятті діти впізнавали й описували рослини, розповідали присутнім про цілющі властивості кімнатних рослин, які є в куточку природи, про значення рослин у природі та для людини, умови росту і розвитку рослин.

Діма Чумичов та Діана Розумна розповіли про повсякденну роботу у куточку природи: відзначення на календарі природи днів тижня, місяців року, погоди; представили інструмент по догляду за рослинами, а також розповіли про проведені досліди, які зафіксували у щоденнику спостережень.

         Цього разу вихователька вчила дітей прийомам правильного висаджування цибулин квітів тюльпанів, крокусів, підсніжників, мускарі. Висаджені в стаканчики рослини діти з радістю подарували присутнім вчителям та вихователям на зберігання до весни.

Приємно відмітити  сприяння батьків вихованців групи «Бджілка», які до початку навчального року придбали куточок природи, вазони, городній інструмент, фартухи та робочі халати.

Сподіваємося, що діти не будуть байдужими до природи і завжди пам’ятатимуть  повчальні заняття Лідії Іванівни.

День вчителя

Вчитель… Хто стоїть за цим словом? Вчитель – це і відмінний психолог, і поет, і актор, а головне – незамінний помічник і справжній товариш.

4 жовтня вихованці Мартусівського НВО радо вітали педагогів та всіх працівників закладу зі  святом Дня Учителя. Слова подяки звучали від дітей у віршах та  у піснях. Гуморески про шкільні пригоди весело розповіли учні 1 класу. Наостанок учні 2-4 класів виконали вальс під мелодію «Вчителько моя».

Приємно відмітити, що на районному святі до Дня Учителя традиційно нагороджувались кращі педагоги району, серед яких:  Скиренко Наталія Олександрівна та Левун Ольга Петрівна, вчителі початкових класів Мартусівського НВО  – нагороджені Грамотами відділу освіти Бориспільської райдержадміністрації.

Свято квітів та урожаю

Уже стало доброю традицією у Мартусівському НВО наприкінці вересня, коли природа щедра осінніми дарунками та різнокольоровою гамою, проводити свято квітів та урожаю.

Ось і цього року 19 вересня в навчально-виховному закладі проводилось таке свято. Вихованцями дитячого садка та учнями школи були представлені композиції з квітів, овочів та фруктів.

Приємно зазначити, що уже декілька років поспіль вироби вирізняються своєю оригінальністю, творчістю, цікавим задумом. Діти спільно з батьками створили такі прекрасні композиції як «Це моя Україна» (Погорілий Б.), «Байкери в Мартусівці» (Петрів Я.), «Весела вівця» (Заремська А.), «Крокодил Гена та Чебурашка» (Сук Е.), «Осінній ярмарок» (Бідненко А.), «Веселі їжаки», «Солодка пальма» (Білошицька А.), «Дельфін» (Чумичов Д.), «Кумедний будівельник» (Баблинюк Є.), «Осінній букет» (Усс Є., Шиян Т.), «Український вінок» (Серна А.) та багато інших.

Олімпійський урок

13 вересня 2013 року до Дня фізкультури і спорту у Мартусівському НВО проводилися спортивні змагання «Старти надій» серед команд учнів 1-4 класів, які підготувала учитель фізкультури Деревенко Олена Аркадіївна.    

Вереснева пісня шкільного дзвоника

 

Перший день осені! Перше вересня – День знань, день зустрічі з рідними шкільними стінами, класами, підручниками. День зустрічі з друзями, вчителями.

День знань – справді народне свято, адже мало не кожна родина турботливо споряджає і проводжає у великий світ знань школяра чи студента.

1 вересня у Мартусівському НВО відбулося свято Першого двоника. Він прозвучав для 51 учня с.Мартусівка. цього дня з особливим нетерпінням чекали 16 першокласників, для яких відкрилася перша сторінка великої книги знань.

Першою присутніх привітала директор школи Левун Вікторія Володимирівна. Вона сказала про підготовку школи до нового навчального року та про новації нинішнього року.

З добрим напуттям виступив сільський голова Косовець Василь Іванович. В цьому році сільська рада закупила 8 ноутбуків для учнів 2 класу для вивчення інформатики.

І ось вона – найурочистіша мить нового навчального року – перший дзвоник. Він покликав учнів на перший у цьому році – Шевченківський –  урок.

Яким він видасться – прийдешній навчальний рік для школи, дітвори, врешті для села?

 

Літнє оздоровлення дітей дошкільного віку в дитячому садку

В період літнього оздоровлення дітей дошкільного віку  одним з пріоритетних напрямків освітнього процесу в дошкільних навчальних закладах, зокрема дитячих садках, залишається фізичне виховання дітей.

Основою системи фізичного виховання в дитячому садку залишається руховий режим як сукупність різних засобів та організаційних форм роботи з дітьми в достатньому обсязі, раціонально поєднуваних і послідовно використовуваних залежно від віку дітей, місця в режимі дня, сезону тощо.

В межах активного рухового режиму щоденний обсяг рухової активності, рекомендований для дітей молодшого дошкільного віку, становить 3-4 години, для старших дошкільнят – 4-5 годин.

Ефективність оздоровлення дітей забезпечується комплексним використанням традиційних засобів фізичного виховання. Це зокрема:

  • фізичні вправи (гімнастика, ігри, елементи спорту й туризму);
  • оздоровчі сили природи (сонце, повітря, вода);
  • гігієнічні чинники (режим харчування, занять і відпочинку, гігієна одягу, взуття, обладнання та ін.);

Сукупність організаційних форм роботи, обов’язкових для впровадження в освітній процес в оздоровлення дітей, становлять:

  • заняття з фізичного розвитку;
  • фізкультурно-оздоровчі заходи (ранкова гімнастика, гімнастика після денного сну, фізкультхвилинки, загартувальні процедури);
  • різні форми організації рухової активності у повсякденності (заняття фізичними вправами на прогулянках, фізкультурні свята й розваги, дитячий туризм, рухливі ігри, самостійна рухова діяльність, дні здоров’я, індивідуальна робота з фізичного виховання).

Особливе місце у нашому дитячому садку надається пішим переходам в природу довкілля.

«Природа розкриває нам таємниці, які переконують у тому, що бути мислителем – це прекрасно». - Василь Сухомлинський.

«Якщо хочете навчити дитину логічно мислити, ведіть її  в природу,» - радив К.Д. Ушинський.

«Бережи природу – вона збереже тебе».

Саме тому необхідно навчати дітей помічати красу довкілля, гармонійно співіснувати з природою (сонцем, повітрям, водою) та раціонально використовувати її багатства.

«Все добре в природі, але вода – краса всієї природи» - С. Асанов.

Що може бути кращим, ніж щедрої літньої пори вирушити з дітьми в подорож до водойми!

В дитинстві в кожного має бути своє джерело, звідки беруть витоки найкращі людські якості: доброта, трепетне ставлення до всього живого, любов до рідної землі і батьківського порога, пшеничного поля.

Росте й розвивається маля (дитя) йдучи за генетичною спадковістю, а також беручи все необхідне з свого оточення.

Фізично здорова дитина – це: здорове середовище, здорова психіка, здорова духовність і достатній обсяг набутих із досвідом знань.

Виростуть наші діти, вирушать у самостійне життя, але якщо в душах посіяне прекрасне й вічне, спогади знову і знову повертатимуть їх до свого дерева, ставка, джерела, поля, до рідної домівки.

 

bottom of page